Kamienne blaty do kuchennych mebli

Kamienny blat kuchenny

Na kamienne blaty mebli najodpowiedniejsze są płyty granitowe Wymiary można dostosować dokładnie, choć kamień, to trudny w obróbce materiał. Blat z kamienia to najdroższa część kuchni. Jednak warto. Wybór doskonałej powierzchni roboczej nie jest jednak tak trudny jakby się wydawało.

Blat z kamienia naturalnego to wyrób luksusowy i ponadczasowy. W naturalnym pięknie kamienia i jego wyjątkowej niepowtarzalności wzoru i odcieni leży sekret popularności wyrobów z kamieni naturalnych. Koszt gotowego blatu w dużej mierze zależy od złożoności kształtu. Sposób obróbki jest wtedy bardziej złożony. Blaty kuchenne granitowe zamawia się na wiele lat. Dlatego meble, które znajda się pod blatami muszą być także solidne o długim czasie użytkowania.

Kamień naturalny bywa zaskakujący. Jego kolor i wzór jest wielka niewiadoma. Jest drobnoziarnisty i gęsty. Nie ima się go intensywne użytkowanie. Z tego powodu jest bardzo praktyczny i trwały. Im piękniejszy i niepowtarzalny kolor kamienia, tym droższy blat.