Łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu

Poddasze może stać się wyjątkową częścią domu, a ciekawych pomysłów na to, jak zagospodarować taką przestrzeń, jest wiele. Osoby, które często przeglądają portale i prasę na temat urządzania wnętrz, bez większych problemów znajdą wiele ciekawych pomysłów na to, jak urządzić pokój lub sypialnię na poddaszu. A gdyby tak pójść w nieco innym kierunku i poddasze zaadaptować na łazienkę?

Jak się okazuje, łazienka na poddaszu może się okazać rewelacyjnym pomysłem dla tych, którzy cenią sobie niebanalne rozwiązania. Ostateczny projekt łazienki w takim przypadku będzie uzależniony od kąta nachylenia dachu, ilości światła oraz rozmiarów pomieszczenia, które może zostać zaadaptowane na łazienkę. W gronie tych osób, które zdecydowały się do tej pory na takie rozwiązania, można jednak dostrzec pewne trendy.

Jak może wyglądać łazienka na poddaszu? Ze względu na spady dachów, w łazience na poddaszu świetnie sprawdzi się wanna. Idealnym rozwiązaniem będzie tu wanna wolnostojąca, wyróżniająca się i elegancją, i funkcjonalnością. W łazience takiej świetnie sprawdzą się też meble na wymiar, dzięki czemu praktyczne szafki czy komody będzie można dopasować do kształtów tego pomieszczenia. Rozwiązań, z jakich możemy skorzystać, jest sporo, a jedynym ograniczeniem pozostaje tu tylko nasza wyobraźnia.