Materace dla maluchów- jaki wybrać? – KomfortSnu.pl

Wybór odpowiedniego materaca dla naszej pociechy to bardzo ważna kwestia, do której podchodzimy z dużą rozwagą, ale jaki materac wybrać? czym się kierować?… Postaramy się przybliżyć kilka podstawowych zagadnień, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

!!!      Musimy pamiętać o tym, iż materac powinien być nowy, który będzie stanowił stabilne podparcie na całej jego powierzchni. Używane materace, posiadają zmienioną strukturę, wygniecione miejsca, które nie będą gwarantowały równomiernej powierzchni co będzie wyczuwalne przez naszego malucha. Przede wszystkim chodzi tutaj o ukształtowanie kręgosłupa w prawidłowej fizjologicznej pozycji.

!!!      Kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem jest odpowiedni stopień twardości materaca. Odchodzimy od utartego stwierdzenia „im twardsze tym zdrowsze…” Pamiętajmy, że materac nie powinien być ani za twardy ani za miękki- tutaj idealnym rozwiązaniem będzie – średnio twardy. Na materacu twardym będzie wyczuwalny dyskomfort w postaci zbyt dużego nacisku, w zbyt miękkim, ciało będzie się zapadało. Ponadto nie powinien posiadać wyczuwalnych przeszyć czy pikowań w pokrowcu, możliwie jak najbardziej płaska powierzchnia, która będzie dobrym podparciem dla kręgosłupa naszego maluszka.

!!!      Bardzo ważnym zagadnieniem jest również przewiewność materaca. Aby naszemu maluszkowi zdrowo się spało, materac musi być oddychający i odprowadzający wilgoć. Swobodny przepływ powietrza to podstawa zdrowego snu, dobra wentylacja zapobiega poceniu się dziecka oraz ma ogromny wpływ w przypadku gdy dziecko odwróci się na brzuszek.

!!!      Pamiętajmy również o właściwym materiale z jakiego został wykonany materac i zastosowanych klejach. Jednym z najbardziej polecanych materiałów jest pianka wysokoelastyczna. Dzięki swoim właściwościom nie ulega odkształceniom, jest przewiewna oraz bardzo wytrzymała. Nie warto skupiać się na dodatkowych ulepszaczach typu włókno kokosowe, gdyż te pokryte silikonem nie będą dobrze odprowadzały wilgoci. Co się wiąże z rozwojem pleśni. Ważnym aspektem są również kleje wykonane na bazie ekologicznych składników, na bazie wody.

Mając już nieco większe pojęcie na temat wyboru dobrego materaca, możemy śmiało przystąpić do planowania takiego zakupu. Pamiętajmy jednak, że zdrowie naszego dziecka jest naszym priorytetem.

Oto kilka z naszych propozycji:

SalonSnu.pl/Materace dziecięce/Dobranocka

SalonSnu.pl/Materace dziecięce/Baby Comfort

SalonSnu.pl/Materace dziecięce/Safety Smyk

SalonSnu.pl/Materace dziecięce/Baby Natur

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod nr tel: 52 349 33 70

e-mail: sklep@salonsnu.pl

https://salonsnu.pl/kontakt

 

 

 

 

  Opublikowano