Poduszka Tempur Ombracio

Konsekwencje spania na brzuchu. Jak z tym walczyć?

Produkt dostępny pod adresem SalonSnu.pl/Poduszka-Tempur-Ombracio

Wbrew pozorom pozycja w jakiej śpimy ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Najzdrowszą pozycją jest spanie na wznak. Najpopularniejsze zaś jest spanie na boku, zarówno na prawym jak i lewym w przeróżnych kombinacjach.

Wiele osób lubi spać na brzuchu, jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że jest to najmniej zdrowa pozycja do spania. Leżąc na brzuchu zgniatamy nasze narządy utrudniając im pracę. Weźmy pod uwagę płuca, które zostają zmiażdżone przez ciężar naszego ciała, następstwem tego jest problem z przepływem powietrza, tu zaczynają się bezdechy, które mogą mieć poważne konsekwencje. Jednak nie tylko narządy nie mają możliwości odpoczynku podczas snu. Śpiąc na brzuchu szkodzimy naszemu kręgosłupowi. Jego wymuszona pozycja powoduje, że mięśnie się napinają i nie mają szansy na regenerację podczas odpoczynku. Głównie narażony jest odcinek szyjny, ponieważ to właśnie szyję wykrzywiamy w nienaturalny sposób w momencie spania na brzuchu. Kładąc twarz w poduszkę nie mamy możliwości oddychania, dlatego wykrzywiamy głowę i szyję w bok napinając mięśnie. Następstwem tak niekomfortowej pozycji dla naszego kręgosłupa jest poranny ból szyi, który często prowadzi do bólu głowy w ciągu dnia.

Aby zapobiec nieprzyjemnym bólom powinniśmy zastanowić się nad zmianą pozycji spania. Jeżeli mimo wielu prób nadal najbardziej komfortową pozycją jest spanie na brzuchu możemy zainwestować w wyjątkową poduszkę Tempur Ombracio, która została stworzona specjalnie z myślą o takich osobach. Pianka Tempur wewnątrz poduszki dostosuje się do naszego ciała zapewniając odpowiednie podparcie, a jej unikalna struktura jest niezwykle przewiewna co ułatwia nam oddychanie, dodatkowo przepuszczalny powietrze pokrowiec 3D możemy wyprać w temperaturze do 60 stopni Celcjusza. Poduszka do spania na brzuchu ma nadzwyczajny kształt, który daje nam możliwość wygodnego podłożenia pod poduszkę rąk, dodatkowo materiał Tempur redukuje nacisk, więc nie musimy obawiać się odrętwienia rąk.

  Opublikowano