Pościel bawełniana – jak wybrać właściwą?

Wybór pościeli bawełnianej

Bawełniana, naturalna, oddychająca i trwała. Taka powinna być dobrej jakości pościel. Komfort snu i długie użytkowanie zagwarantuje nam…jakość produktu. Gdzie zatem znaleźć dobrą pościel bawełnianą?

Materiał

Jeden z ważniejszych parametrów to materiał. Ceniona przez klientów bawełna to przyjazny skórze materiał, miękki, delikatny, a przy tym odporny na pranie w wysokich temperaturach. Flanela, czy satyna bawełniana, sama nazwa na produkcie nie wystarczy, ważne, by pościel bawełniana posiadała odpowiedni certyfikat.

Gramatura

Im wyższa gramatura bawełny, tym grubszy materiał i grubszy splot. Brak prześwitów, trwałość i użytkowanie przez lata to zalety mocnego, grubego materiału. Taka bawełna jest sztywniejsza, dlatego amatorzy delikatnych tkanin wybiorą bawełnę satynową.

Pościel bawełniana – indywidualne preferencje

Wybór pościeli nie jest trudny, pod warunkiem, że znamy własne preferencje. Nie tylko te związane, z samym materiałem (rodzaj, gramatura) i jego parametrami, ale również wzorem lub kolorem. Nieodpowiedni kolor, zbyt zdecydowany, nie będzie sprzyjał dobremu wypoczynkowi. Podobnie wzór. Pościel bawełniana powinna nam się podobać, czasowa promocja lub ostatni krzyk modny nie zawsze są dobrymi doradcami.