Skandynawska aranżacja łazienki

Łazienka w stylu skandynawskim

Nie każdy dobrze czuje się w otoczeniu, w którym panuje przepych i które jest wypełniane wręcz nadmierną ilością dekoracji – najczęściej przedmiotów zupełnie zbędnych, z jakich spokojnie można by było zrezygnować. Jeżeli sam jesteś raczej miłośnikiem aranżacyjnej prostoty, na pewno już jakiś czas temu przekonałeś się, że to styl skandynawski jest najbardziej zbliżony do twojego indywidualnego gustu. A możesz zacząć opierać na nim aranżacje własnych pomieszczeń.

Zacznij od łazienki i stwórz swój pierwszy skandynawski projekt łazienki. W ten sposób błyskawicznie wprowadzisz do wnętrza ład, porządek i harmonię. Projekt stanie się czysty niczym kartka papieru. A ty w takiej łazience zawsze z przyjemnością zadbasz o siebie, swoje ciało i swoje zdrowie.

W stylu skandynawskim bardzo ważną rolę odgrywają barwy. Raczej nikomu nie trzeba mówić o tym, że jakiekolwiek mocniej nasycone kolory są tutaj wręcz zakazane, gdyż zastępuje się je odcieniami neutralnymi i jasnymi – przede wszystkim bielą, ale na szczęście nie tylko, bo błękity czy stonowane delikatne beże bądź szarości też są tutaj mile widziane, jak również różne połączenia tych barw. Jeżeli aranżacja łazienki ma być aranżacją skandynawską, koniecznie trzeba w niej zastosować drewno. Im będzie go więcej, tym lepiej.

Oczywiście nie można też przesadzić w drugą stronę, ale w momencie gdy dopasowujesz do pomieszczenia jakąś kolejną szafkę czy półkę, od razu sięgaj po rzecz wykonaną z drewna, a tego wyboru z pewnością nie pożałujesz. Korzystaj także z innych naturalnych materiałów.

Szukaj rzeczy bądź dekoracji tworzonych z naturalnych kamieni, wełny bądź lnu. Teoretycznie drewnem powinno się też wypełnić podłogę skandynawskiego pomieszczenia, ale jako że ten materiał raczej nie powinien być w ten sposób stosowany, możesz go zastąpić tworzywem drewnopodobnym, które wygląda niemalże tak samo, ale za to znacznie lepiej radzi sobie z wysokim poziomem wilgoci.