Użyteczne metody zabezpieczenia i pielęgnacji tapicerki zamszowej

Pielęgnacja tapicerki zamszowej

Tapicerka zamszowa nie posiada barier ochronnych, które zabezpieczałyby ją przed wszelkiego rodzaju plamami, w związku z czym ten rodzaj materiału jest dość podatny na zabrudzenia i plamy. Najlepszym sposobem na skuteczne zabezpieczenie zamszowej tapicerki jest stworzenie bariery przed potencjalnymi zagrożeniami, a dla maksymalnej ochrony konieczne będzie zastosowanie protektora do zamszu, który zapewni ochronę przed zabrudzeniami i plamami, który w normalnych warunkach należy stosować co pół roku.

Tapicerka zamszowa jest podatna na ścieranie i może się spłaszczać w miarę użytkowania. W tym przypadku należy wyszczotkować tapicerkę gąbką, szczotką lub miękką szmatką okrężnymi ruchami, aby nadać jej nowe życie.
Często na zamszowych tapicerkach (szczególnie w okolicach zagłówków) gromadzą się oleje z ciała. W przypadku lekkich plam wystarczy klasyczna ściereczka, natomiast w przypadku poważniejszych plam należy zastosować odtłuszczacz do skór, a następnie środek do czyszczenia skór.

Spray ochronny do zamszu to ostatni krok w procesie czyszczenia, dzięki któremu meble pozostaną zabezpieczone przed plamami i zabrudzeniami. Ochrona pomoże również zachować miękkość na długie lata.
Jedną z zalet sprayu ochronnego do zamszu jest to, że jest on dostępny w różnych kolorach. Oznacza to, że z łatwością znajdziemy kolor pasujący do konkretnych mebli lub do udekorowania ich jasnymi odcieniami.